| More Information | |
| Color | Black |
| Width | 80cm |
| No. of Burners | 4 |
| Pan support | Cast Iron |
| Finish | Toughened Black Glass (8 mm) |
| Burner | Brass Burner with Black Enamel Coating |
| Type of Burners | 1 x 4 Kw Triple Ring Dual Flame Burner + 1 x 3 Kw Mini Triple Ring + 2 x 1.7 Kw Double Ring |
| Knob Type | Premium Metal |
| Flame Failure Device | Available |
| Power | 230 V |
| Ignition | Auto (Battery Operated) |
| Product Dimension | 800 x 525 x 145 mm |
| Granite cut dimension (LxWxH) mm | 705 x 475 mm |
| Warranty | 1 Year, 2 Year on Glass, 5 Year on Burner and Valve |
UTOPIA HT 804 BR CI
- Width – 80cm
- 4 Brass Burner with Black Enamel Coating
- Toughened Black Glass (8 mm) Finish
₹ 34,990.00 ₹ 32,290.00





Reviews
There are no reviews yet.