| Width | 60cm |
| Capacity | 80 L |
| Function | Light, Grill ( For Crispy Pizza & Chicken), Conventional Heating (For Breads & Fruitcakes), Convetional Heating with Fan (For Pastry Bases), Top Heat (For Lasagne & Pie) and Fan Assisted Grilling (For Crisping your Food) |
| Control | Knob |
| Finish | Black finish |
| Energy efficiency | A class |
| Feature | Cool touch glass, 5 shelf positions |
| Cooking function | 6 |
| Accessories | Large Grill Tray, Small Grill with Rotisserie and handle, Rotisserie Tray and Drip Tray |
| Oven Size – W*D*H | 594x548x594 mm |
| Carcass Size | 560x560x575 mm |
| Handle | Aluminium handle bar |
| Display | Mechanical timer |
| Control knob | Push/ Pull |
| Cooling system | Forced |
| Oven door | Three layer glass door |
| Interior | Enamel interior for easy cleaning |
| Temperature range | 50°–250°C |
| Warranty | 1 Year |





Reviews
There are no reviews yet.