| Color | Black |
| Capacity | 80 L |
| Function | Light, Grill ( For Crispy Pizza & Chicken), Conventional Heating (For Breads & Fruitcakes) and Fan with Bottom Heat (For Crisp Pies & Pastry) |
| Control | Knob |
| Finish | Black finish |
| Energy efficiency | A class |
| Feature | Cool touch glass, 5 shelf positions |
| Accessories | 1 Tray holder, 1 Grill rack & 1 Baking or drip tray |
| Oven Size – W*D*H | 594x548x594 mm |
| Carcass Size | 560x560x575 mm |
| Handle | Aluminium handle bar |
| Timer | Mechanical timer |
| Control knob | Push/ Pull |
| Cooling system | Forced |
| Oven door | Three layer glass door |
| Interior | Enamel interior for easy cleaning |
| Temperature range | 50°–250°C |
| Warranty | 1 Year |
FBIO 80L 4F
- 80 ltr Capacity
- Three Layers Glass Door
- Aluminum Handle Bar
₹ 38,890.00 ₹ 29,990.00





Reviews
There are no reviews yet.