| Color | Black |
| Width | 60cm |
| Capacity | 80 L |
| Function | 10 Cooking Functions |
| Auto Program | Yes |
| Control | Sensor Touch |
| Digital timer | Yes |
| Finish | Full Black + Mirror Glass |
| Energy efficiency | Class A |
| Inner Door | Three layers glass door |
| Feature | Forced Cooling System |
| Cooking function | Conventional top and bottom heat, Full surface grill, Fan Assisted grill, Pizza, Bake, Fast Cooking, Delicate Cooking, Top Oven, Multi-Cooking and Defrosting |
| Accessories | 1 Grilling Rack, 1 Universal Pan and 1 Meat Probe |
| Oven Size – W*D*H | 594 x 548 x 594 mm |
| Carcass Size | 595 x 565 x 595 mm |
| Warranty | 1 Year |
FBIO 80L 10F BS
- Sensor Touch
- 10 Heating Methods
- Full Black + Mirror Glass
₹ 59,990.00 ₹ 58,990.00



Reviews
There are no reviews yet.