| Color | Black |
| Width | 60cm |
| Capacity | 67 L |
| Function | Conventional Heating, Grill, Fan Assisted Grilling, Convection with Bottom Heat, Convection Heating, Convetional Heating with Fan, Fan with Bottom Heat, Top Heat, Multi Cooking Mode, Defrost. |
| Control | Electronic |
| Digital timer | Yes |
| Finish | Black |
| Energy efficiency | A class |
| Feature | Cooling motor, Memory |
| Cooking function | 10 |
| Accessories | 1 Wire shelf, 1 Drip tray, Rotisserie |
| Oven Size – W*D*H | 594*545*594 mm |
| Carcass Size | 565*560*575 mm |
| Oven door | 3 layer oven door with inner glass removable |
| Electronic | Child Safety lock |
| Interior | Enamelled interiors for easy cleaning |
| Warranty | 1 Year |


Reviews
There are no reviews yet.